SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
Įvyko seminaras – diskusija apie verslo galimybes Brazilijoje

Renginį organizavo JCI Lietuva kartu su VšĮ “Versli Lietuva” ir Užsienio reikalų ministerija, renginio globėjas – Lietuvos generalinis konsulatas Brazilijoje, San Paule. 

 

 

Susirinkę verslininkai klausėsi Brazilijos ambasados Kopenhagoje pirmosios sekretorės Kamilos Olsen pranešimo apie verslo pradžios ypatumus Brazilijoje ir apie tai, kad vienas plėtros sėkmės garantų yra surasti vietinį partnerį, kuris padėtų įsitvirtinti vietos rinkoje. Dalyviai uždavė klausimus ir korupcijos situaciją, tačiau buvo patikinti, kad verslą galima ramiai vystyti tvarkingai pildant dokumentus bei nuosekliai laikantis įstatymų – taip bus pasiektas norimas rezultatas. 

 

 

Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Azijos ir Okeanijos šalių skyriaus II-ojo sekretoriaus Ramūno Lodos pranešimas išryškino esamus dvišalius santykius, lietuvių išeivių veiklą Brazilijoje ir galimybes bendrauti su jais ieškant pagalbos užmezgant ryšius su vietos verslininkais. 

 

 

VŠĮ “Versli Lietuva” analitiko Vadimo Ivanovo pranešime klausytojai susipažino su Brazilijos statistiniais duomenimis. Pranešėjo teigimu, artimoje ateityje Brazilijos namų ūkio išlaidos augs namų apyvokos prekėms ir paslaugoms, sveikatos priežiūrai, transportui, ryšiams bei laisvalaikiui, poilsiui ir  kt. Šių sričių verslininkai iš Lietuvos galėtų išnaudoti šias perspektyvas. 

 

 

Mykolo Riomerio Universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto Ekonomikos profesorius Gediminas Mačys papasakojo apie sėkmingus užsienio verslų pavyzdžius Brazilijoje. Jo teigimu didžiausi iššūkiai yra eksportuoti maisto produktus, nes Brazilija šią rinką ypatingai saugo nuo konkurentų iš kitų šalių. 

 

 

Diskusija buvo moderuojama VšĮ “Versli Lietuva” eksporto departamento direktoriaus Egidijaus Suslavičiaus. Išvados – Brazilija yra geografiškai toli nuo  Lietuvos, tačiau tai viena iš sparčiausiai augančių rinkų, kurioje vis didėja daugumos prekių ir paslaugų vartojimas. Įsitvirtinti Brazilijos rinkoje negviau yra didesnėms įmonėms, tai yra laikui imlus klausimas. Lietuviai turi kelis pranašumus – tai didelė Lietuvių bendruomenė Brazilijoje, kuri linkusi padėti vietiniams ir 2012 m. įkurtas Lietuvos generalinis konsulatas San Paulo mieste, kurio vienas iš tikslų stiprinti ekonominius Lietuvos ir Brazilijos santykius. 

 

 

Šis renginys skirtas viešinti JCI Lietuva organizatorių verslo misiją į Braziliją, kuri vyks šių metų spalio 26 d. – lapkričio 9 d. Verslo misijos dalyviai turės galimybę aplankyti šiuos miestus: San Paulas, Natalis, Rio de Ženeiras. Vizito metu bus organizuojami susitikimai su verslo organizacijomis ir verslininkais, seminarai, kompanijų vizitai bei individualūs susitikimai tarp Lietuvos ir  Brazilijos atstovų. Galutinė programa priklausys nuo vykstančių dalyvių poreikių.

 

 

Dėl detalesnės informacijos kreiptis į Aurimą Viršulį:

 

aurimas.virsulis@jci.lt, mob. tel: +370 670 04295