SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
„Verslo misija į Braziliją 2013“: Lietuvos įmonių susidomėjimas Brazilijos rinka itin išaugo

2013 m. JCI Sostinė vykdė unikalų projektą „Verslo misija į Braziliją 2013“, kurios tikslas – šalies įmonėms atskleisti verslo ir eksporto galimybes vienoje iš didžiausių pasaulio ekonomikų bei paskatinti užmegzti verslo kontaktus Brazilijoje organizuojant Lietuvos verslo įmonių išvyką į šią perspetyvią šalį.

 

„Idėja organizuoti verslo misiją į Braziliją kilo neatsitiktinai – šioje šalyje 2013 m. vyko JCI Pasaulio kongresas. Supratome, kad šalys, o ypač verslo atstovai, per mažai žino apie galimas bendradarbiavimo galimybes, tad nusprendėme imtis iniciatyvos Lietuvos verslui pristatyti Braziliją kaip galimą eksporto šalį“, – sako Aurimas Viršulis, šio projekto vadovas ir JCI Sostinė  2014 metų prezidentas.

 

Nors Brazilija yra viena iš didžiausių pasaulio ekonomikų ir vis labiau domina užsienio investuotojus, didžiajai daliai Lietuvos verslo atstovų ši šalis išlieka mažai žinoma. JCI Sostinė ir LR generalinis konsulatas San Paule, bendradarbiaudami su Pasaulio prekybos centru San Paule (WTC) bei VšĮ „Versli Lietuva“, nusprendė supažindinti šalies įmones su Brazilijos ekonomikos galimybėmis ir ypatumais bei poreikiais importo/eksporto srityse.

 

„Brazilija yra pakankamai nauja rinka Lietuvos verslui, tačiau verslo galimybės šioje šalyje – milžiniškos. Juk kalbame apie didžiausią ekonomiką Pietų Amerikoje, turtingą gamtiniais ištekliais, kultūra, pasižyminčia stipria vidaus rinka ir planuojančia patekti į didžiausių pasaulio ekonomikų penketuką“ – teigia LR Generalinio konsulato San Paule generalinė konsulė Laura Guobužaitė, verslo misijos į Braziliją globėja.

 

Vienas iš pagrindinių LR Generalinio konsulato San Paule tikslų – skatinti Lietuvos įmones aktyviau domėtis šia sparčiai augančia pasaulio rinka ir padėti užmegzti bei plėtoti prekybinius ryšius tarp Lietuvos ir Brazilijos.

 

Tad praėjusių m. birželio mėn., bendradarbiaujant su partneriais iš Užsienio reikalų ministerijos (URM) ir VŠĮ „Versli Lietuva“, surengtas seminaras-diskusija tema „Brazilija – Lietuva: verslo bendradarbiavimo galimybės”. Seminare dalyvavo per 20 Lietuvos verslo įmonių atstovų. Verslininkams pranešimus skaitė URM, VŠĮ „Versli Lietuva“ ir ekonomistai.

 

Renginio dalyviams pristatytos jau esamos sėkmės istorijos – remiantis VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, dalis Lietuvos verslo atstovų jau žengė pirmuosius žingsnius į Brazilijos rinką: Lietuvos verslas užima stiprias pozicijas užšaldytų sardinių, sardinių ir šprotų importo srityje. Šiame sektoriuje lietuviai užima net 19 proc. visos šalies rinkos. Patalynės ir kitų tekstilės medžiagų bei monofenolio importo sektoriuje lietuvių įmonių importas sudaro po 10% rinkos. Tiesa, bendrame importuotojų į Braziliją sąraše Lietuva užima tik 0,01 %.

 

Brazilijos Federacinės Respublikos ambasados Kopenhagoje Pirmoji sekretorė Camila Silva Leão d’Araujo Olsen telekonferencinio ryšio pagalba skaitė pranešimą apie tai, kokias naujas verslo nišas Brazilijoje galėtų užimti Lietuvos įmonės, o seminaro dalyviai tarpusavyje aktyviai diskutavo ar yra poreikis vykti į bendrą Lietuvos verslo misiją Brazilijoje.

 

Diskusijos „Brazilija – Lietuva: verslo bendradarbiavimo galimybės” medžiaga yra viešai prieinama ir negalėjusiems dalyvauti ar besidomintiems verslo galimybėmis užsienyje. Video galite pasižiūrėti: http://webseminarai.lt/seminaras-diskusija-verslo-galimybes-brazilijoje/

 

Po šio seminaro-diskusijos susidomėjimas Brazilijos rinka itin išaugo: JCI Sostinė komanda individualių susitikimų metu savo įgytomis žiniomis papildomai pasidalino su daugiau nei 20 Lietuvos įmonių. Vis dėlto organizuojamos misijos data (2013 lapkričio mėn.) daugumai įmonių netiko arba misijai reikėjo per didelių finansinių ir laiko investicijų, kurių įmonės nebuvo iš anksto suplanavusios.

 

Žinoma, iniciatyvos „Verslo misija į Braziliją“ organizacinė komanda yra pasiruošusi pasidalinti įgytomis žiniomis ir kontaktais su organizacijomis, kurios domisi galimybėmis plėstis Brazilijos rinkoje.

 

Pasak projekto vadovo A. Viršulio, nors prie JCI Lietuva delegacijos į Braziliją prisijungusių įmonių nebuvo, ši iniciatyva JCI Sostinė komandai suteikė neįkainojamos patirties: mes patobulinome renginių ir veiklų organizavimo, partnerysčių plėtojimo, komunikacijos ir kitus įgūdžius, kuriuos neabejotinai panaudosime ateities projektuose.

 

Verslo misijos į Braziliją“komanda už geranorišką bendradarbiavimą ir aktyvią pagalbą dėkoja projekto globėjui – Lietuvos Respublikos generalinei konsulei San Paule Laurai Guobužaitei, VšĮ „Versli Lietuva“ ir Užsienio reikalų ministerijai.

 

„Verslo misijos į Braziliją“ organizacinė komanda:

 

Aurimas Viršulis

 

Renata Vielavičienė

 

Žanas Gongavševas

 

Evaldas Stonkus

 

Toma Grinytė

 

4_img[1]