SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
“Matyk svajonę” 2013 metai

2013 metų rudenį nuspręsta po kelių metų pertraukos atnaujinti “JCI Sostinė” socialinį projektą “Matyk svajonę”.

 

2009 – 2010 metais vykdytas projektas “Matyk svajonę” buvo skirtas 9 – 12 klasių mokiniams, turintiems regėjimo negalią.
Projekto tikslai buvo motyvuoti jaunus asmenis aktyviai planuoti savo karjerą bei šviesti žmones, verslo visuomenę apie žmonių su regos negalia gebėjimus dirbti ir gyventi šiuolaikinėje visuomenėje.

 

2013 metais vėl tęsiamo projekto tikslas – nemokamų pažintinių ekskursijų, paskaitų, edukacinių užsiėmimų organizavimas kurtiesiems ir neprigirdintiems vaikams, suteikiant pažinimo ir atradimo džiaugsmo.

 

Pradėtas bendradarbiavimas su “Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru” (www.deafcenter.lt), kuriame veikia vaikų darželis ir pradinė bei vidurinė mokyklos.

 

Pirmasis prie 2013 metų projekto “Matyk svajonę” prisijungė “Žaislų muziejus”, kuris vaikučiams padovanojo nemokamą apsilankymą muziejuje (http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/atsinaujines-jci-sostine-projektas-matyk-svajone-ekskursija-i-zaislu-muzieju).

 

Kurtieji vaikučiai šį rudenį taip pat jau turėjo ekskursijas į “Vilniaus miškų urėdijos informacinį centrą” (“Miškų muziejų”) (http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/matyk-svajone-ekskursija-i-misku-muzieju), į Gaisrinę (kur dirba 2-oji ugniagesių komanda, Švitrigailos g. 18; http://www.vpgt.lt/), taip pat aplankydami šalia pat gaisrinės esančią priešgaisrinę techninę parodą. 

 

Prieš pat Kalėdas vaikai turėjo išvyką į  “Kūdikių – vaikų gimnastikos mokyklą” (http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/matyk-svajone-isvyka-i-kudikiu-vaiku-gimnastikos-mokykla).
Ekskursijose dalyvavo vaikučiai iš “”Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro” vaikų darželio.

 

Planuojame ir toliau tęsti darbą su “Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru” bei suorganizuoti dar daug įsimintinų, smagių, linksmų ekskursijų, suteikiant vaikams pažinimo ir atradimo džiaugsmo.

 

Vystant šį projektą, atsirado naujų uždavinių. Išaiškėjus, kad “Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro” darželio grupėms trūksta žaislų, nuspręsta surengti žaislų rinkimo akciją “Padovanok žaislą”, kuri sulaukė didžiulio pasisekimo (http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/matyk-svajone-rengta-akcija-padovanok-zaisla-sulauke-didelio-palaikymo-nuosirdziai-dekojame-visiems-akcijos-dalyviams).

 

Prie šios gerumo akcijos pirmoji prisidėjo “JCI Sostinė” organizuojama “VERSLUMO AKADEMIJA 2013″, kuri dalį pinigų, gautų už mokymus, skyrė medinio žaidimų namelio įsigyjimui (http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/matyk-svajone-padovanojo-zaidimu-nameli-dalyvaujant-jci-pasaulio-prezidentei-chiara-milani).

 

Už padovanotus žaislus nuoširdžiai dėkojame visiems “JCI Sostinė” nariams, draugams bei svečiams, padovanojusiems po žaislą.

 

Taip pat dėkojame UAB “Konekesko Lietuva”, UAB “DHL Lietuva” darbuotojams, padovanojusiems žaislų. 

 

UAB “Unishop” sakome ačiū už tai, kad kiekvienam darželio vaikui asmeniškai padovanojo po inovatyvų “LIPO” žaidimą (lipo.lt). 

 

 

Prieš Kalėdas buvo “Matyk svajonę” kartu su “Vilniaus miškų urėdija” bei “Generaline miškų urėdija” kartu vykdė kalėdinių eglių šakelių dovanojimo akciją – http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/matyk-svajone-ir-kalediniu-egles-sakeliu-dovanojimo-metas.

 

Per 2013 metais vykusį  projektą buvo padovanota mokomieji plakatai (18 vnt) apie gyvūnus, medžius bei paukščius, mokomosios knygelės “Ar pažįsti paukščius? (3vnt) bei kompaktiniai diskai apie gandrų gyvenimą (5 vnt). Padovanota keli kompaktai su paukščių balsais (skirta vaikams su klausos aparatais). Visa tai  padovanojo “Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos”.

 

“Matyk svajonę” surinko lėšas iš pavienių projekto remėjų ir nupirko  mokomųjų knygelių – 19 vnt “Ar pažįsti paukščius?”, 23 vnt  “Ar pažįsti gyvūnus?” bei 22 vnt “Ar pažįsti medžius?”. Knygučių įsigyjimui nuolaidą padarė jas išleidusi leidykla “Presvika”. Knygutės padovanotos kiekvienam darželio vaikui asmeniškai, kad galėtų mokytis ne tik darželyje, bet ir namuose.

 

Projekto metu buvo suorganizuota paskaita “Mokomės pažinti mūsų mažuosius draugus”. Paskaitą, skirtą paukščių pažinimui, vedė projekto partnerės – “Generalinės miškų urėdijos” – vyriausioji specialistė Lina Sindaraitė (http://www.jcisostine.lt/LT/menu/naujienos/matyk-svajone-suorganizuota-paskaita-apie-paukscius-sulauke-didelio-susidomejimo).

 

Projekte šiuo metu dalyvauja 6 nariai:

 

projekto vadovė Milda Lukaševičienė (mob. 861 099 465, milda.lukaseviciene@jci.lt), Ramūnas Lukaševičius, Lina Sindaraitė, Lina Bujauskaitė, Andrius Godeliauskas ir Dalia Miliauskaitė.

 

Kviečiame prisijungti prie projekto visus norinčius!
Juk kaip gera daryti gera! :)

 

Kuo mūsų bus daugiau – nuveiksime daugiau! :)

 

Kaip sakoma:
Darydami gerą kitiems – darome gerą sau!
Svarbu ne tik imti, bet ir  duoti!
Nori būti galingas – nepamiršk būti dėkingas!
Gėris grįžta gėriu! :)

 

Linkėjimai,
atsinaujinusi projekto “Matyk svajonę” komanda

 

Partneriai:

 

 

zm-logo1 vilmu rodyklė Priesgaisrine logo_konekesko lipo leidykla gimnastikos logo internetui generaline-misku-uredija-60787333 DHL centras_logo_zalsva

 

 

Akimirkos iš ekskursijų, išvykų ir vykdytų akcijų:

 

 

Matyk svajonę  2009 – 2010 metai.

  Projekto trukmė – 2009 m. pavasaris – ruduo

 

Tikslai: 

  • Motyvuoti jaunus asmenis (vyresniųjų klasių moksleivius ir studentus su regos negalia) aktyviai planuoti savo karjerą ir jos siekti;
  • Šviesti žmones ir verslo visuomenę apie žmonių su regos negalia gebėjimus ir galimybes dirbti ir gyventi šiuolaikinėje visuomenėje.

 

„Matyk svajonę“
JCI Sostinė jau antrus metus organizuoja projektą „Matyk svajonę“ , kuriame dalyvauja 9-12 klasių mokiniai turintys regėjimo negalią. 
2009 m. gruodžio mėnesį prasidėjo „Matyk svajonę“projektas. Susipažinimo dieną vyko profesijų mugė, o kiek vėliau susipažinome ir su būsimais padėjėjais – mentoriais. Truputi pabendravę ir užpildę numatytų tikslų lapus baigėme pažinties dieną. Prasidėjo rimto darbo ir pramogų metas. 

 

Antrus metus, 2010 lapkričio mėnesį, šis projektas prasidėjo kitaip. Susipažinome su mentoriais ir žaidėme žaidimus, kad geriau vieni kitus pažintume ir, kad mentoriai galėtų geriau įsivaizduoti neregio žmogaus gyvenimą – buvo žaidimų, kurie vyko užmerktomis akimis. Antro projekto metu taip pat dirbome ir ieškojome savęs, žinoma, nepamirštame ir papramogauti. 
Antrus metus „Matyk svajonę“ projekte dalyvauja Justas Pažarauskas.
Kuris projektas labiau patiko? 
Sunku iš karto vertinti šiuos du projektus, kol nepasibaigė šis. Bet šie metai pasižymi organizuotumu.
Kodėl pasirinkai mentorystės programą antrus metus iš eilės? 
Aš pasirinkau mentorystės programą antrus metus iš eilės todėl, kad per pirmus aš supratau ko man reikia, ką aš galiu pasiekti, ir ko aš, iš tikrųjų, noriu. Todėl šiais metais toliau siekiu savo tikslo.

 

Naujas projekto dalyvis Jonas Gasperavičius buvo paklaustas, kodėl jis čia nusprendė dalyvauti? „Nes aš girdėjau gerus atsiliepimus. Todėl norėjau sudalyvauti.“

 

Norėčiau visiem palinkėti atrasti savo vietą pasaulyje. Ir visų dalyvių vardu padėkoti mentoriams.

 

Aušra Garunkšnytė

 

Projekto “Matyk svajonę” rezultatas: 

 

http://www.youtube.com/watch?v=2Ng6YA2Unbg

 

Nuotraukos iš baigiamojo renginio: