SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
Vasaros mentorystė: kaip praleisti šiltąjį sezoną prasmingiau?

Šiuo laikotarpiu apstu įvairaus pobūdžio projektų bei renginių, tad dažnai tampa iššūkiu išsirinkti, kam tiksliai skirti savo laiką. Šią vasarą vilniečiai turės unikalią galimybę prisidėti prie antrus metus vykstančio ir vis labiau populiarėjančio “Valstybės tarnautojų kompetencijų ugdymo bei tobulinimo” projekto, kurio metu galės dalintis savo profesine patirtimi bei įgyvendinti kūrybines idėjas.

Besidomintys mentorystės galimybėmis, jau turbūt yra išbandę lietuvišką startup‘ą – mentorystės platformą idialogue (http://www.idialogue.lt/), kurioje galima greitai ir nesudėtingai atrasti savo srities žinovą (mentorių) ir su juo kartu ieškoti atsakymų į kylančius profesinius klausimus.  Dažniausiai mentorystės teigiamą pusę atranda ir ja pasinaudoja privataus sektoriaus darbuotojai, ieškantys pagalbos ugdydami tam tikras kompetencijas. Tačiau, kaip pažymi JCI Sostinė (eng. Junior Chamber International) organizacijos viceprezidentė renginiams ir projektams Birutė, tobulinti savo įgūdžius yra svarbu visiems, nepriklausomai nuo darbo pobūdžio ar sektoriaus.

Šiuo tikslu šįmet antrąkart organizuojamas “Valstybės tarnautojų kompetencijų ugdymo bei tobulinimo” projektas, kurio metu viešojo sektoriaus darbuotojai turės galimybę pasisemti įvairiausių žinių bei įgūdžių iš gausios idialogue mentorių bendruomenės, tokiose srityse kaip komunikacija, viešieji ryšiai, žmogiškųjų išteklių valdymas ir kt. Planuojama projekto trukmė – 4,5 mėnesio, o jį turėtų vainikuoti spalio mėnesį organizuojami mokymai pagal dalyvių, kartu su mentoriais, išsigrynintus tikslus.

Šio projekto tikslas – paskatinti skirtingų sektorių profesionalų dalinimąsi gerosiomis praktikomis, žiniomis bei įgūdžiais, ir taip praturtinti vieniems kitus bei praplėsti akiratį. Mentoriams tam tereikia trijų dalykų:

  • bent 3 metų patirties tam tikroje profesinėje sferoje
  • bent 1 val. per savaitę, skirtos darbui su besimokančiuoju
  • noro :)

Tuo tarpu projekto dalyviams – valstybės tarnautojams – prieš pradedant ieškoti mentoriaus svarbu išsikelti aktualius profesinius klausimus ir nusibrėžti tikslus, ko bendroje partnerystėje su mentoriumi, norėtųsi pasiekti.

Šis projektas – tai dinamiška, įvairiapusė, iš individualių partnerysčių sukurta iniciatyva, kurios pagrindinis variklis – žmonės. Tad visų, smalsaujančių kuo galėtų praturinti projektą ar tiesiog trokštančių užmegzti prasmingų profesinių pažinčių, projekto organizatoriai laukia birželio 12 d. projekto pristatymo renginyje (daugiau info: www.jcisostine.lt). Juk kartu mes galime daugiau!

 

Greta Lietuvninkaitė